Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Wright Shield 2 19 Oct 19 Bulleen
103 N Jolly 50  B Sandaruwan 7/10
def by Glen Iris
6/186(cc) L Skelton 49 B Sandaruwan 45 RM Wight 31* V Buckley 25  WP Trotter 2/30
Koonung Park Sportsfield 
B Turf (Armstrong Shield) 2 19 Oct 19 Glen Iris
9/179(cc) K Paulpillai 57 W McCredie 31 AD Muirhead 25  M Waugh 4/37 T Driscoll 2/32
def by Mazenod OC
7/180 M Hancock 53 T Burton 52* LP Riley 32  MR Wolters 4/17 M Kinsella 2/28
Eric Raven Reserve 
Cricket Southern Bayside One-Day Division 2 (Sun) 3 20 Oct 19 Glen Iris
143 C Ward 33  Ff Smith 2/25 B Kenny 2/26 P Smith 2/27
def by Hampton
5/147(cc) J Kenny 50* J Delaney 30 D Lever 28*  J Wilson 2/17
Eric Raven Reserve 
LOC 2 (RW Laws Shield) 3 19 Oct 19 Balwyn Saints Cricket Club
90 s longley 26  M Stolzenburg 3/29 D Grunig 2/0 S Rankin 2/22 CD Henderson 2/34
def by Glen Iris
9/250(cc) E Potnis 46 S Rankin 39 P Mulcahy 34 A Pocknee 33 CD Henderson 32 Y Billias 32  J Mendelovits 5/53
Balwyn Park (North Oval) 
LOC 5 (Minahan Shield) 3 19 Oct 19 Glen Iris
4/202(cc)  
def North Alphington
106  
Warner Reserve (Ashburton) 
Under 16A A G Grace 2 18 Oct 19
25 Oct 19
Glen Iris
v Burwood Black
173 D Curnow 47  M Horn 5/43 LJ Peel 2/23
Howard Dawson Reserve 
Under 16B A R Tongue 2 18 Oct 19
25 Oct 19
Donvale
v Glen Iris Peree
5/138(cc) LJ Macneil 35  A Ellis 2/18
Rieschiecks Reserve (Oval 1) 
Under 14A C L Martin 2 18 Oct 19
25 Oct 19
Trinity Willison Green
v Glen Iris Odell
1/241(cc) X Tapsell 80* T Groom 60* A Phillips 37* L Yole 32*  
Willison West Oval (West Oval) 
Under 14B F J Dobeli 2 18 Oct 19
25 Oct 19
Glen Iris
v Canterbury B2
6/192 N LaMotte 27* J Devlin 26* S Grlj 25*  
Dorothy Laver Reserve (East Oval Saxby Rd) 
Under 14B EC Orr 2 18 Oct 19
25 Oct 19
Glen Iris Wyer
v Burwood Black
5/167 J Blackman 40*  
Burke Road South  
Veterans Division 3 (MGH Fielden Shield) 1 13 Oct 19 Glen Iris
def Ivanhoe
9/109(cc) D Walsh 41*  
Eric Raven Reserve 
Under 12A R J Barker 2 19 Oct 19
26 Oct 19
Glen Iris Tudor
8/236 LD Simpson 53* B Randabel 51* H Mallichetty 33  
v Camberwell Magpies Roe
Burke Road South  
Under 12B G Male 2 19 Oct 19
26 Oct 19
Glen Iris Sando
6/65  
v Ashburton Willows Blue
4/103 L Foley 30*  J Mackintosh-Dixon 2/3
Dorothy Laver Reserve (East Oval Saxby Rd) 
Under 12B E R Frampton 2 19 Oct 19
26 Oct 19
Burwood Black
v Glen Iris McCormack
Burwood Reserve (West Oval) 
Under 16C K Noy 2 18 Oct 19
25 Oct 19
Trinity Willison Gold
8/163(cc) A Donaghey 34*  
v Glen Iris McDonald
Frog Hollow Reserve 
Under 13 Sunday - Tim Boyce Shield 2 20 Oct 19
27 Oct 19
Glen Iris
v East Malvern Tooronga (Red)
6/134(cc)  
Howard Dawson Reserve 
Under 11 Sunday - Michael Lawson Grade 2 20 Oct 19 Maccabi AJAX (Yellow)
11/75  
def by Glen Iris (Chrashers)
3/122  Z ERETZ 2/15
East Caulfield Reserve (East Caulfield Reserve #1 - South East Oval) 
Under 11 Sunday - John Doig Shield 2 20 Oct 19 Glen Iris (Crashers)
10/98  
def by East Malvern Tooronga (Green)
6/101  
Warner Reserve (Ashburton) 
Under 15B (turf) Sunday - Gary Kitto Shield 2 20 Oct 19
27 Oct 19
Clayton District
v Glen Iris
Jack Meade Reserve 
Under 10 Sunday Green 2 20 Oct 19 Glen Iris Barrance
11/95  B Bowden 3/0 L Lanigan 3/8 G Mardling 2/4
def by Glen Iris Smashers
8/111  
Burke Road South  
Under 10 Sunday Purple 2 20 Oct 19 Glen Iris Ravens
drew Boroondara Red
Warner Reserve (Ashburton)